blog

Czy rolnik może zabronić myśliwemu wejść na pole?



Informacje

Odtworzeń: 5459
Czas trwania: 3m 2s
Opinia: 113
Ilość reakcji: 14
Opis: Rolnik Info jest portalem dostarczającym treści dla osób zainteresowanych tematyką rolniczą w odniesieniu do rolnictwa w Polsce i na świecie. Na kanale znajdziesz najnowsze wiadomości ze świata rolników i rolniczek. Nie zabraknie także informacji na temat zwierząt, upraw, maszyn rolniczych, finansów, prawa i aktualnych cen. Możecie zna.

Komentarze


Czy rolnik może zabronić myśliwemu wejść na pole?

- Jak rolnikowi dziki zniszczą pole to będzie chciał żeby myśliwi polowali.
- No to do myśliwego na kolacje ciekawe czy wpuści
- Mogą jak najbardziej. Rolnik. Może zatrzymać dolikwenta. Jest to tak zwane zatrzymanie obywatelskie. Nie może natomiast zrobić zatrzymanemu żadnej krzywdy. Przy zatrzymaniu winien delikwentowi zapewnić odpowiednie warunki do czasu przybycia policji. Jak to działa. Jest artykuł 193 kodeksu karnego. To tak zwane naruszenie miru domowego. Jeśli ktoś wejdzie na teren prywatny bez zgody właściciela na jego żądanie mosi natomiast opuścić teren. Jeśli tego nie zrobi rolnik czy też inny użytkownik. Powinien zawiadomić policję. Zatrzymać intruza. Ogród, pole, podwórko należy do rolnika czy też kogoś innego. Dom mieszkanie. Zatem jest to jego własność. Nikomu nie wolno przebywać na czyimś terenie bez pozwolenia właściciela. Każdy kto pojawi się na czyjeś posesji. Winien wyjaśnić w jakim celu przebywa na tym terenie. Jeśli ktoś przyszedł do naszego mieszkania, domu. Bez wyraźnego celu. Powinien opuścić, mieszkanie ogród pole mieszkanie dom na żądanie właściciela. Patrz. Artykuł 193 kodeksu karnego. Wszystko znajdziesz w internecie. Wystarczy tylko wpisać odpowiednie zdanie. Np. Art :193, 217. Lub 207 k. K. I wszystko jasne. Jeśli nie znasz artykułu. Wpisz w wyszukiwarce, np. Pobicie, naruszenie miru domowego. Odpowiedni artykuł się wyświetla. I wiesz o co chodzi. Są odpowiedzi z lektorem czyli rozszerzone lepiej opisane. I bez lektora. To są krótkie odpowiedzi. W okresie zimowym organizowane są polowania. Jak taka banda przejdzie przez pole to już po plonach. Koło łowieckie powinno wystąpić do rolnika o pozwolenie przejścia przez jego teren. Samowoli nie ma. Teraz prawo jest po stronie obywateli. Tylko trzeba walczyć o swoje prawa. Jeśli zająć znajduje się na polu rolnika. To on należy do rolnika. Pole to to samo co dom czy mieszkanie. Najlepiej nagrywać takie sytuacje. Później zrobić sobie kopie na innym komputerze czy urządzeniu. Mogą być pomocne.
- W Polsce jest chore prawo właściciel ma nic do gadania ale myśliwy może wszystko
A zaglądaliście tu? - http://rolnicy24.pl/ , zawsze coś przydatnego. - Tak tylko w Polsce niby przepis jest ale tak naprawdę nie ma
- Myśliwi nic nie muszą to co toza prawo chyba dziurawe
- Dotyczy każdego mysliwy to nie święta krowa
- Może bo pole jest jego i placi podatek
- Fajny odcinek
- Czemu tak rękoma wymachujesz?i pomaluj się bo brzydka jesteś,:P