blog

Uprawa roli w rolnictwie ekologicznymInformacje

Odtworzeń: 21730
Czas trwania: 15m 6s
Opinia: 111
Ilość reakcji: 24
Opis: Aby uzyskać zadowalające plony w systemie gospodarowania ekologicznego, istnieje potrzeba wykonywania odpowiednich zabiegów agrotechnicznych. M.in. doprawianie gleby przed zasiewem, odpowiedni termin siewu, zabiegi mechaniczne zapobiegające powstawaniu chwastów, np. bronowanie, wymieszanie nawozów naturalnych z rolą za pomocą brony, agrega.

Komentarze


Uprawa roli w rolnictwie ekologicznym

- https://youtu.be/SivVAejf3OI
- Nawożenie organiczne w ekologii jest najważniejsze.A więc niech ktoś mi powie ,jak to jest możliwe że w mojej okolicy są wieloletni ekolodzy bez zwierząt?Uprawiają ziemię na przypał . Nie stosują żadnych nawozòw organicznych , płodozmian bez roślin motylkowatych. Orzą ziemię na raz i sieją .Widziałem takiego co 3x siał owies po owsie .Zbierają albo nic , albo 0,5t i liczą tylko na dopłaty , eksploatując glebę do granic możliwości. Nie sprzedają praktycznie niczego i ogòłem są zakałą rolnictwa ekologicznego . Dlaczego jednostki certyfikujące na to pozwalają?Dla takiego certyfikat powinien być natychmiast zabrany. Śmieją się że nie mają żadnych kosztòw ... A niech kupuje jeden z drugim 500t obornika czy kompostu , dlaczego nie ma takiego wymogu?O czym myślą jednostki certyfikując tych patafianòw? Właśnie to jest bolączką ekologii-proceder niszczenia i marnowania gleby na potęgę!
- Czyli da sie uprawiac ekologicznie ... cala Polska powinna przejsc na rolnictwo eco.
- Koledzy prowadzę pasiekę pszczelą i posiadam 50 rodzin wywoże ule na zapylanie roślin między innymi gryki. Jestem z pod Katowic do 300 km podjade. Jeśli chcesz mieć większe plony dzięki moim zapylacza zadzwoń 505944296
A tu może zerkałeś http://br-priorytet.pl/ no i mam nadzieje że pomogłem. - Ciekawy wywiad .Co do koniczyny to bardzo słaba uprawa .
- Dokładnie! Trzymam kciuki za dalszy rozwój!
- z uwagi na strój Pani redaktor nie lajkuję; reszta to sielanka
- Teraz jako prawie doktór elektroniki zostałbym na roli po skończeniu technikum. Koleś wie o czym mówi - chyba też przy okazji redukuje trochę koszty. W łódzkim można założyć instalację LPG do ciągnika - zwraca się po kwartale.